O firmie

Producent tworzyw sztucznych

 

NASZA WIZJA

Posiadamy ponad 30 letnie doświadczenie w budowie narzędzi i ekstruzji profili z tworzyw sztucznych, a także wysokiej klasy kadrę specjalistów. Realizujemy indywidualne zamówienia dla różnych gałęzi przemysłu na prototypowe profile o indywidualnych, nietypowych kształtach. 

Wysoką jakość kompleksowej oferty potwierdza wdrożony w zakresie dystrybucji i przetwórstwa mechanicznego System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2015 .

Działamy dla ochrony środowiska poprzez maksymalne wykorzystywanie recyklingu tworzyw sztucznych i minimalne zużycie energii.

 

DOŚWIADCZENIE I MISJA

Istniejemy na polskim rynku od 1999 roku. Krajowy, prywatny kapitał oraz wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów pozwoliły na zbudowanie silnego fundamentu firmy. Poprzez ciągły i systematyczny rozwój z każdym rokiem poszerzamy swoje możliwości projektowo – produkcyjne, dzięki czemu wciąż trafiamy do nowych klientów.

Przez lata działalności, Żeltech nawiązał współpracę z kilkoma tysiącami firm z różnych branż przemysłowych. Nasze produkty w większości trafiają na rynek polski, choć z każdym rokiem powieksza się również wolumen odbiorców zagranicznych z Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Czech, Węgier, Ukrainy, Rosji.

Dysponując własną pracownią projektową konstrukcji form i matryc oraz narzędziownią, mamy możliwość realizowania oryginalnych pomysłów naszych klientów, wynikających z potrzeb własnych bądź ich odbiorców.
Długoletnie doświadczenie, zdobyte na specyficznym rynku wyrobów tworzyw sztucznych, pozwala nam slużyć fachowym doradztwem w zakresie doboru odpowiednich materiałów i technologii oraz samej konstrukcji wyrobu, a także sprostać najbardziej surowym wymaganiom odbiorcy.

Naszą misją jest zapewnienie Klientom możliwości szybkiego wprowadzenia na rynek nowoczesnych produktów wysokiej jakości.

Nasza historia

1989
Rozpoczęcie działalności

Firma rodzinna Żeltech rozpoczęła działalność gospodarczą w 1989 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Od początku jej celem jest produkcja wyrobów wytłaczanych z tworzyw sztucznych.

W pierwszych latach działalności podstawowym asortymentem produkcji były profile budowlane.

2010
Profile
konstrukcyjne

Od 2010 roku rozwijana jest produkcja profili konstrukcyjnych z wykorzystaniem szerokiej gamy tworzyw sztucznych do różnych zastosowań przemysłowych.

Żeltech rozwinął własny dział narzędziowy , co pozwoliło szybko reagować na potrzeby klientów i skróciło czas wdrożenia produkcji nowych profili do 30 dni roboczych.

Żeltech posiada 7 linii technologicznych o zróżnicowanych możliwościach przetwórczych o zdolności produkcyjnej ogółem 50 ton/miesiąc.

W produkcji wykorzystujemy szeroki zakres tworzyw sztucznych: PVC/ABS/PP/PC/PE/PS/PMMA oraz elastomery termoplastyczne.

2020
Nowe
wyzwania

Z roku na rok jesteśmy coraz lepiej przygotowani na nowe wyzwania. Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów, a Tobie również pomożemy zmaterializować pomysł. Wspólnie stworzymy produkt skrojony na miarę Twoich potrzeb, aby spełnił wszelkie wymagania. Nasz potencjał produkcyjny i magazynowy pozwala nam bez przeszkód realizować stałe jak i nowe zamówienia. 

Produkty